Archiv pro měsíc: Březen 2017

Náušnice jsou nejprodávanějším šperkem

Pokud si myslíte, že náhrdelníky či náramky jsou nejoblíbenějším šperkem, tak se mýlíte. Bez těchto krásný šperků se žena obejde, ale co na ni najdete vždy? Přece náušnice (třeba i stříbrné náušnice s opálem). Náušnice s krystaly swarovski jsou vůbec nejzajímavějším artiklem. Vyrábí se z mnoha různých materiálů a především v různých provedeních. Tím provedením myslím druhy. Náušnice máme různé druhy. Pokud se hodláte blýsknout na plese, určitě Vás budou zajímat nějaké elegantní visací náušnice. Na plese člověk musí lecos vydržet. Visací náušnice jsou trochu těžší, ale zase vypadají na uchu luxusně a nepřehlédnutelně. Budete královnou plesu.

Hledáte-li ale něco na celodenní nošení, pak je třeba zvážit něco menšího a lehčího. Doporučujeme použít kroužky (nepleťte si to prosím s kruhy), které jsou dostatečně viditelné (což přece chceme), ale nejsou tak těžké, leč samozřejmě vždy záleží na konkrétním kuse. Poté je tu další možnost a to sice náušnice pecky, které jsou lehounké a vhodné pro celodenní nošení. Většinou jsou ještě ozdobeny nějakým tím zirkonem nebo krystalem, které tomu všemu dodají šmrnc. Zvolte klasický čirý krystal a snadno jej nakombinujete s Vašim outfitem. Nebo je tu možnost barevného krystalu čímž podtrhnete odstín barvy do kterého se chcete sladit.

No vše je jen a jen na Vás.

Vraky, které skončily na dně – 2.část

Slavný Titanic

14. dubna 1912 naráží ledovce a klesá na dno Atlantiku slavný zaoceánský parník Titanic. Jen pár dnů po potopení lodi už se objevují první snahy o její nalezení a vyzvednutí ze dna. Jenže se rychle ukazuje, že jde v té době o technicky neproveditelnou akci. Až v roce 1980 se spouští další vlna pátrání po Titanicu a v roce 1985 je loď konečně nalezena.

Výsledek obrázku pro titanic5. Kolumbova loď

600 let trvá záhada lodi Santa Maria, která pro Evropu objevovala americký kontinent. V roce 1492 totiž na její palubě janovský mořeplacev Kryštof Kolumbus doplul ke břehům ostrova Haiti. Po bouřlivých vánočních oslavách se u kormidla střídali pouze plavcíci. Možná i díky jejich nezkušenosti nakonec Santa Maria 25. prosince v noci najíždí na mělčinu a začne nabírat vodu. Po pár hodinách už je jasné, že je s lodí definitivní konec.

Vrak z franklinovy výpravy

V polovině 19.století se evropské země přetahují o dobývání posledních neobjevených míst. Artktida patří mezi ně, a proto se Velká Británie rozhoduje vslat dvě plavidla, aby prozkoumávala dosud neobjevené trasy na seger od Kanady. 140 mužů pod vedením anglického lorda Johna Franklina se ale nikdy nevrátilo. Místo toho je nalezen pouze člun s několika mrtvými, pár zpráv o spatření obou lodí a svědectí o kanibalismu některých mužů z výpravy.

Proč tyto vraky skončili na dně moří?

Zajímavý článek, na který jsem narazila

  1. Tajemná miniponorka ve Švédsku

V roce 2014 obletěla celé Švédsko amatérská fotografie, na které je zřejmě zachycena neznámá miniponorka. Předcházelo tomu zachycení rádiového vysílání na nouzové frekvenci a několik dalších důkazů, které napovídaly tomu, že je ve švédských vodách tajemné podvodní plavidlo.

  1. Vrak ze severní karolíny

Nalezení některých vraků na dně moří a oceánů muselo počkat stovky let na tu nejmodernější technologii. Je to i případ neznámého potopeného korábu, který byl nalezen u pobřeží Severní Karolíny . Objev učinili američtí archeologové teprve letos v létě, pomohl jim s tím speciální skener mořského dna.

A ačkoliv badatelé mají již zcela dobrou představu o tom, jak vrak vypadá, stále nemohou s jistotou řici, o jakou loď šlo a jaký byl cíl její plavby.

  1. Zlatá ponorka

Zlatá ponorka 1-52 dostává už pro svou první platbu v roce 1944, za druhé světové války, důležitý úkol. Má dopravit německým spojencům v Evropě tuny zlata, wolframu, opia a dalších cenností. A možná nejen to. Mnozí badatelé věří, že na palubě byla u mírová listina pro vládu amerického prezidenta Roosevelta, ve které si Japonsko připravovalo půdu pro kapitulaci. Ponorka ale do cíle nikdy nedorazila.

Bohužel už nemám tolik času na to dopsat to nyní, takže si to přátelé drazí nechám na další článek. Pevně věřím, že vám to nevadí a trochu Vás navnadím na příští čtení😊. Budu se na Vás zase těšit. Ahooooj

Crash Road

Veronice je 18 let a měla již po maturitě. Bohužel má jakýsi pocit (od malička), že vše se děje proti ní. Proto se to rozhodně změnit. Aby nad tím vyhrála, dělá zvláštní až nečekané věci. Okolnosti tomu chtěji a tak Veronika odchází z Prahy, aby se pokusila najít dobré lidi. Samozřejmě vše je provázeno různými situacemi, které se vyvíjejí nečekaně proti ní. Vše je dáno její úvahami a věkem. Rozhoduje se a jak je známo, akce vyvolává reakci. Je však silná a zajímavá osobnost. Ve filmu je zajímavý kontrast drsných situací a pohodové letní atmosféry. Po cestě proto potkává spoustu zajímavých osobností jako například vymahače dluhů, který ochraňuje nepravý strom nebo třeba opilou nevěstu, kterou unesli a poté zanechali v hospodě.

Čekejte  zajímavé herecké obsazení

Jedná se o lehký pohodový film. Ve filmu se setkáte se spoustou zajímavých herců a modelek jako například Agátou Hanychovou (Prachařovou), Kryštofem Hádkem, Bohdanem Tůmou aj. Film si však ohodnoťte sami.