Filmové šperky, aneb jak si vybrat?

Pokud si na sebe vybíráte šperk jako řetízek, určitě chcete, aby byl kvalitní a dlouho vydržel. Ale také chcete, aby nebyl příliš drahý, abyste jich mohli mít více a pravidelně je střída. Nejzákladnějším parametrem je materiál, ze kterého je doplněk vyrobený. Pojďte se tedy podívat, jak vybrat to pravé pro vás.

Volte kvalitní kovy

Mezi nejsnadněji dostupné řetízky, které koupíte například i v obchodě s oblečením nebo kosmetikou, patří bižuterie. Ta je obvykle zhotovena z levných kovů, které nemají dostatečnou odolnost a velice brzy zčernají. Navíc nekvalitní kovy nemusejí být citlivé k pokožce a mohou způsobovat alergické reakce a podráždění. Volte proto raději kvalitní drahé kovy jako je:

  • Zlato
  • Stříbro
  • A další

Když se řekne drahý kov, každého napadne zlato. To může být v klasické barvě, ale také bílé nebo rudé. S každou jeho specializací však roste cena, což může být především u mohutnějších šperků problém. Pokud sháníte kvalitní drahý kov, vyzkoušejte například stříbrný řetízek případně velmi oblíbený stříbrný medailonek na krk.  Vydrží vám do konce života, ale stejně jako zlato potřebuje také čištění.