Proč tyto vraky skončili na dně moří?

Zajímavý článek, na který jsem narazila

  1. Tajemná miniponorka ve Švédsku

V roce 2014 obletěla celé Švédsko amatérská fotografie, na které je zřejmě zachycena neznámá miniponorka. Předcházelo tomu zachycení rádiového vysílání na nouzové frekvenci a několik dalších důkazů, které napovídaly tomu, že je ve švédských vodách tajemné podvodní plavidlo.

  1. Vrak ze severní karolíny

Nalezení některých vraků na dně moří a oceánů muselo počkat stovky let na tu nejmodernější technologii. Je to i případ neznámého potopeného korábu, který byl nalezen u pobřeží Severní Karolíny . Objev učinili američtí archeologové teprve letos v létě, pomohl jim s tím speciální skener mořského dna.

A ačkoliv badatelé mají již zcela dobrou představu o tom, jak vrak vypadá, stále nemohou s jistotou řici, o jakou loď šlo a jaký byl cíl její plavby.

  1. Zlatá ponorka

Zlatá ponorka 1-52 dostává už pro svou první platbu v roce 1944, za druhé světové války, důležitý úkol. Má dopravit německým spojencům v Evropě tuny zlata, wolframu, opia a dalších cenností. A možná nejen to. Mnozí badatelé věří, že na palubě byla u mírová listina pro vládu amerického prezidenta Roosevelta, ve které si Japonsko připravovalo půdu pro kapitulaci. Ponorka ale do cíle nikdy nedorazila.

Bohužel už nemám tolik času na to dopsat to nyní, takže si to přátelé drazí nechám na další článek. Pevně věřím, že vám to nevadí a trochu Vás navnadím na příští čtení😊. Budu se na Vás zase těšit. Ahooooj