Historie kapely

Kapela Crash Road oficiálně vznikla v listopadu 2007. Ve skutečnosti se zrodila o něco dříve v hlavě tichého podivína, který seděl ve škole a nudil se na hodině ekonomiky. Podivín tehdy hrál ve dvou kapelách. V Black Unicorn na bicí a v bezejmenné punkové kapele na kytaru, ale prostě to nebylo ono. A tak učinil velké rozhodnutí – do 14ti dnů dát dohromady pořádnou kapelu. Zaprvé bylo potřeba sehnat druhou (sólovou) kytaru. Volba byla více než jasná. Roman alias Kokino byl mágem již tenkrát. A Roman kývnul. Už zbývalo sehnat jen basu, bicí a zpěv. Jako bubeník byl osloven tehdejší student konzervatoře a bývalý spoluhráč tichého podivína Marek Šmahel. Roman zavolal, že má výbornou zpěvačku Zuzku. Jiná Zuzka se chopila basy. Tudíž první sestava byla na světě a zbývalo dohodnout termín zkoušky. Dorazili všichni až na bubeníka, který od té doby nezvedá telefon. Kapela, která sotva vznikla, byla opět v háji. Proběhly dvě zkoušky, na nichž se s elektronickým bubeníkem zkoušel sehrát cover od kapely Guano Apes – Quietly. V tomto stavu zůstalo až do slávy narozenin zpěvačky Zuzky, kde kapela poprvé potkala současného bubeníka Romana, který přišel z nějakého koncertu a byl opojen vším možným :-). Každopádně byla dohodnuta zkouška. Termín byl stanoven hned na další den ráno. Kupodivu jsme se sešli ve stejném počtu jako večer před. Úplně první kompletní sestava kapely tedy vypadala takto:

Zuzka Dee- zpěv
Zuzka – baskytara
Roman Kokino – 1.Kytara
Honza Lenny – 2.kytara
Roman Big – bicíZuzka se bohužel na basu neosvědčila a odešla. Asi o týden později se přišel na zkoušku podívat frontman a duše kapely Black Unicorn Filip „Filas“ Drlík. I když na basu nikdy před tím nehrál, vzal ji do ruky a „zajamoval“. Rozhodli jsme se mu dát šanci, čímž vznikla první fungující sestava, která odehrála první koncerty na Flédě, Melodce a Zámek Festu.

Nahrávání prvního dema jsme svěřili do rukou Jiřího Lukáška a nahráli pět autorských písní – Killing me, Jump, Silence, Daddy a Stranger. Ve studiu se ale ukázalo, že Filas není schopný basové party zahrát přesně, a tudíž nám basu za flašku nahrál sám Jirka Lukášek. Takže bylo opět zahájeno hledání jiného baskytaristy, ale Filase jsme se zbavit nechtěli, jelikož je výborný zpěvák. Díky němu jsme taktéž našli osobitého baskytaristu Twiggyho, čímž nastalo velice krátké období kapely, kdy jsme hráli v šesti lidech:
Zuzka Dee – zpěv
Filas – zpěv
Twiggy – baskytara
Roman Kokino – 1. kytara
Honza Lenny – 2.kytara
Roman Big – bicíToto období skončilo odchodem Filase, kterému se nelíbil vývoj kapely. Již bez něho bylo odehráno několik koncertů a nahráno druhé demo, které obsahovalo čtyři písničky – Pandemonium, Not The Right Place, Last Tear a Good bye. Takto kapela fungovala cca rok a pak najednou začala stagnovat… Ať jsme se snažili sebevíc, tak jsme se nemohli nikam posunout a nálada i vztahy v kapele začaly uvadat. Nikdo nebyl spokojený s ničím. Hledali jsme řešení a přišli na zajímavou věc, že když jsme zkoušeli bez basy, tak to najednou šlo. Udělali jsme tedy válečnou poradu a dohodli se, že místo Twiggyho, který byl nevrlý, protože neměl díky nové práci téměř žádný čas, basu převezme Kokino (Roman).

Současná sestava:
Roman Kokino – basa\vokály
Honza Lenny – kytara\vokály
Zuzka Dee – zpěv
Roman Big – bicí

Nikoho nového už nehledáme, ve čtyřech je nám nejlíp a stejně se hádáme…:-)

V srpnu 2009 jsme se vrhli na nahrávání debutového alba opět ve studiu Jiřího „George“ Lukase, který se stal naším dvorním producentem.
Album Sugar Box spatřilo světlo světa na křtu 24.9.2009 v opravdu nabitém Metro Music Baru v Brně. Kmotrování se zodpovědně ujal Robert „MoJoe“ Pokorný (frontman Annie´s Trip) a Jakub „Schafff“ Šafránek (bubeník Pervers Animals).
Na albu se podílel MC Jacob (Skyline) – Fairy Tale Teller, MoJoe (Annies´s Trip) – Joker, Nela Chudáčková – vocal Good Bye a Dj Diskotek – Runaway a Fairy Tale Teller.

S novými písněmi a aranžemi se vrháme do začínajícího podzimu. Děkujeme za přízeň, choďte hojně na naše koncerty a poslouchejte naši muziku. Dívat se z podia dolů, jak paříte, je pro nás ta nejlepší odměna za spoustu dřiny a času, které jsme do našeho hraní vložili!

 

Vaši Crash Road